تحصیلات دانشگاهی:

آموزش عالی در کشور روسیه توسط مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی ارائه می شود. آموزش عالی در کشور روسیه تحت نظارت وزارت آموزش و علوم می باشد. اداره نظارت فدرال در آموزش و علوم مسئول تضمین کیفیت در آموزش عالی می باشد.
 
دوره کارشناسی :Bakalavr (Bachelor)
شامل حداقل ۴ سال تحصیل در مؤسسات آموزش عالی ۵۰% برنامه های درسی منطبق با استانداردهای آموزشی دولتی و ۵۰% دیگر توسط خود دانشگاه ها طراحی و تدوین می شود.
 
تحصیلات تکمیلی  :Magistr (Master), Specialist Diploma
مدرک Magistr شامل ۲ سال تحصیل پس از دوره Bakalavr و دفاع از پایان نامه و گذراندن امتحانات نهایی می باشد. مدرک Specialist Diploma به دو طریق ارائه می شود: حداقل یک سال تحصیل پس از دوره Bakalavr و یا ۵ الی ۶ سال تحصیل پیوسته پس از دیپلم دبیرستان.
 
مدرک Specialist Diploma نشان‌دهنده یک تخصص حرفه‌ای است و دارندگان این مدرک مجاز به فعالیت در مشاغل تخصصی و ادامه تحصیل در دوره دکتری می‌باشند. این مدرک پس از اتمام تحصیلات، دفاع از پایان نامه، و گذراندن امتحانات نهایی به دانش آموختگان ارائه می شود.
 
دوره‌های تحصیلات تکمیلی دکتری Kandidat Nauk و :Doctor Nau
کشور روسیه به طور سنتی شامل ۲ سطح از دوره‌های دکتری نیز می باشددوره دکترای علوم (سطح دوم، بالاترین درجه علمی کشور)
 
دوره نامزد علوم سطح اول و برابر با دوره  :Kandidat Nauk (Ph.D)
شامل حداقل ۳ سال تحصیل با داشتن مدرکSpecialist Diploma یا Magistr (Master) دانشجویان در این دوره با روش‌های مختلف تحقیق و آموزش آشنا می‌شوند و در برخی دروس رشته مربوط امتحان می‌دهند. پس از تهیه رساله دکتری و دفاع از آن، مدرک Kandidat Nauk به دانش‌آموختگان ارائه می‌شود.
 
دوره دکترای علوم سطح دوم، بالاترین درجه علمی کشور :Doctor Nauk
این دوره طول مشخصی ندارد و می‌تواند ۵ الی ۱۵ سال به طول انجامد. این دوره پس از دوره   Kandidat Nauk بوده و با دفاع از رساله به اتمام می رسد. این دوره در بسیاری از کشورهای دیگر معادلی ندارد.
 
تحصیل در رشته‌های غیر پزشکی در روسیه
عزیزانی که علاقمند به تحصیل در رشته‌های غیر‌پزشکی بوده‌اند ولی بدلیل شرایط سخت پذیرش دانشگاه‌های خوب و معتبر و کنکور و شرط معدل و سهمیه‌های مختلف و مشکلاتی از این قبیل موفق به تحصیل در رشته‌های غیرپزشکی نشده‌اند و یا در مقطع لیسانس مانده‌اند و موفق به ورود به دوره فوق لیسانس و یا دکترا نشده‌اند، و جهت تحصیل در کشورهای دیگر هم با مشکلاتی همچون هزینه‌های خیلی بالا و نیاز به قدرت مالی بالا و شرط معدل و شرط سن و مدرک زبان با نمرۀ بالا و مواجه هستند و بعضاً به این خواسته خود نرسیده‌اند، می‌توانند با مشاوره با مؤسسه اندیشه یاران جوان در بهترین دانشگاه‌ها و رشته مورد دلخواه خود ادامه تحصیل دهند.
 
تحصیل در رشته‌های غیرپزشکی در کشور روسیه بدلایل خیلی زیادی از همه نظر گزینه مناسبی برای علاقمندان تحصیل و ادامه تحصیل می‌باشد.
 
از مزایای تحصیل در روسیه ورود بدون آزمون ورودی به رشته‌ها و دانشگاه‌های سطح بالا می‌باشد که این در نوع خود فرصتی بی‌نظیر است، هزینه‌های تحصیل در این کشور در مقایسه با تحصیل در انگلستان، آمریکا، کانادا و دیگر کشورهای اروپایی بسیار پایین است.
 
برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان، آمریکا، کانادا و کشورهایی از این دسته... حتماً باید یک مبلغ قابل توجه از قبیل تمام هزینه‌های زندگی در یک سال و تمام شهریه دانشگاه را چند ماه قبل از وقت سفارت در حساب خود داشته باشید، ولی خوشبختانه در مورد روسیه چنین نیست.
 
از دیگر مزایای قابل توجه تحصیل در رشته‌های غیرپزشکی در روسیه می‌توان از نداشتن شرط سن برای ورود به دانشگاه‌های روسیه و امکان تحصیل برای همه علاقمندان نام برد، همچنین می‌توانند بعد از تحصیل در روسیه از اروپا، انگلیس، آمریکا یا کانادا پذیرش بگیرند و حتی می‌توانند از امکاناتی چون بورسیه استفاده کنند. قطعً یکی از بهترین گزینه‌ها می‌تواند همین باشد که برای ورود به رشته دلخواه خود به دانشگاه‌های روسیه رفته و بعد از آن برای تحصیل در اروپا، امریکا، کانادا و انگلستان بورسیه گرفته و منتقل شوید. نکته حائز اهمیت آن است که امکان تحصیل در بعضی مقاطع و بعضی از رشته‌های غیر پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد.
 
دانشگاه‌های روسیه از نظر علمی بسیار قوی و در سطح عالی و دارای اعتبار بالای جهانی می‌باشند و در تمام رشته‌ها از قبیل علوم پایه، علوم ریاضی فیزیک، علوم شیمی، هوا فضا، فنی مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم هنر و موسیقی پذیرش دانشجو دارند.
 
از سویی اگر بخواهیم در مورد سایر شرایط کلی کشور روسیه صحبتی کرده باشیم باید گفت هزینه زندگی دانشجویی در روسیه ماهیانه بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار است. از مزایای تحصیل و زندگی در روسیه می‌توان به پایین بودن هزینه‌های خوابگاه و اقامت (accommodation)نسبت به دانشگاه‌های هم‌رده در سایر کشورهای دنیا اشاره کرد، ولی این امکان هست که بعد از تحصیل در روسیه برای تحصیل و گرفتن بورسیه در کشورهای اروپایی یا تحصیل در آمریکا و کانادا اقدام کنید و به کشور دلخواه خود بروید.
 
درمورد اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای روسیه مؤسسه اندیشه یاران جوان بعد از مشاوره حضوری و بررسی رزومه شما و بررسی دقیق موقعیت‌های مناسب دیگری که در مقابل خود دارید و تشخیص اینکه چه چیزی برایتان مناسب‌تر و ممکن‌تر است با ارائه بهترین و مناسب‌ترین پیشنهاد، شما را در رسیدن به هدفتان یاری می‌نماید.

 

(تحصیل در آکادمی پزشکی مسکو، تحصیل پزشکی در روسیه، اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های مدیکال روسیه)

تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی

متقاضیان ادامه تحصیل در گروه‌های پزشکی بدلایل مختلف از قبیل سختی کنکور رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی در دانشگاه‌های ایران و هزینه‌های بسیار و شرایط سخت دیگر از قبیل شرط معدل و داشتن نمره آیلتس بالا و موانع دیگر از این دسته در کشورهایی نظیر انگلیس، آمریکا، کانادا و اروپا متأسفانه به مقصود خود دست نیافته‌اند، امید است همانگونه که سال‌های متمادی مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) مفتخر به کمک به تعداد زیادی از عزیزان بوده است بتواند در جهت تغییر مسیر زندگی شما و رساندن شما به آرزوی دیرین خود کمکی کند.
 
روسیه یکی از قدرتمندترین کشورها با دانشگاه‌هایی با سطوح بالا در حد استانداردهای جهانی با مدرک مورد قبول در تمام دنیا است که خوشبختانه فارغ از شرایط سخت و کنکور و مدرک زبان و شهریه‌های بالا اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی، به دو زبان دلخواه انگلیسی و روسی، در بهترین دانشگاه‌های خود نموده و نکته حائز اهمیت آن اینست که این دانشگاه‌ها مورد تأیید وزارت بهداشت ایران نیز می‌باشند و دیگر لازم نیست عزیزان دغدغه موفق نشدن در ورود به تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در آلمان و امریکا و انگلستان را داشته باشند.
 
روسیه کشوری پهناور و پیشرفته اکنون به سرزمینی برای تحقق آرزوهای دست نیافتنی، بدون موانع سخت و نفس‌گیر و نا امیدکننده برای شما شده است و فقط کافیست که بخواهید تا به کمک مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) آنرا بدست آورید. از مزایای دیگر تحصیل در روسیه آنست که کل فرآیند اخذ پذیرش و ویزا کمتر از 2 ماه انجام می‌پذیرد و این در مقایسه با کشورهای دیگر و ویزای تحصیلی کانادا، آمریکا، استرالیا و کشورهایی از این دسته که تحصیل در دانشگاه‌های آن به زبان انگلیسی است، سریعتر انجام می‌پذیرد و همچنین شما متحمل هزینه‌های گزاف تحصیل نمی‌شوید.
 
یکی از کشورهایی که شرایط بسیار مناسب و مساعدی در مورد سطح آموزشی دانشگاهی و کیفیت بالای تحصیلات و زندگی را دارا است کشور روسیه می‌باشد. کشور روسیه به دلیل داشتن دانشگاه‌های با رنکینگ بالای جهانی و تحصیل ارزان قیمت و سهولت در پذیرش از گزینه‌های بسیار پرطرفدار به شمار می‌آید و متقاضیان زیادی جهت دریافت پذیرش تحصیلی و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی روسیه وجود دارند.
 
در مقایسه با تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان که برای تحصیل قبل از وارد شدن به رشته پزشکی باید حدود دویست میلیون تومان برای گذراندن دوره‌های مقدماتی کالج  قبل از پزشکی صرف کنید، و همینطور باید مدرک زبان آیلتس را هم ارائه نمایید و آزمون ورودی بسیار سخت رشته‌های پزشکی را هم با موفقیت بگذرانید و در آخر هم هزینه‌های زندگی برای مدت یکسال و تمام شهریه دانشگاه را هم در حساب خود بمدت چند ماه جهت اخذ روادید انگلستان داشته باشید که مبلغ قابل توجهی است. در صورتیکه در روسیه، مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران)می‌تواند بدون مدرک زبان و آزمون ورودی و هزینه‌های گزاف، پذیرش شما را در یکی از رشته‌های گروه پزشکی در بهترین دانشگاه‌های روسیه اخذ کند.
 
جهت تحصیل رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در روسیه ابتدا می‌توانید جهت گذراندن دوره‌های آموزش زبان روسی وارد کشور روسیه شوید و سپس در رشته‌هایی چون پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی مشغول به تحصیل شوید یا اگر زبان انگلیسی شما در حد عالی بود می‌توانید از ابتدا تحصیل در این رشته‌ها را به زبان انگلیسی شروع نمایید.
 
در زمینه رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی کشور روسیه را می‌توان به عنوان گزینه مناسب انتخاب کرد. همانطور که می‌دانید در عصر حاضر اکثر کشورهای دنیا در ارائه پذیرش به دانشجویان خارجی در رشته‌های گروه علوم پزشکی محدودیت‌های بسیاری را اعمال می‌کنند برای مثال شما اگر متقاضی تحصیل در رشته‌های گروه علوم پزشکی هستید نیاز است زبان کشور مقصد را یاد گرفته و آزمون ورودی دانشگاه آن کشور را هم با موفقیت بگذرانید تا برای شما اخذ پذیرش در رشته‌های گروه علوم پزشکی امکانپذیر باشد. همانطور که عنایت فرمودید کسب این موفقیت و نهایتاً اخذ پذیرش در رشته‌های گروه پزشکی در دانشگاه‌های اروپا و امریکا امروزه از اهدافی دست نیافتنی به شمار خواهد رفت. اما با وصفی که پیش می‌رود اکثر متقاضیان تحصیل در شاخه‌های پزشکی حتما‌ً کشور روسیه را در رأس لیست گزینه‌های مورد اعتماد خود قرار خواهند داد. زیرا از هر لحاظ تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های روسیه هم مقرون به صرفه بوده و هم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتیجه می‌رسد. قطعاً شما نیز با ما هم عقیده‌اید و با احتساب هزینه‌های پایین تحصیل پزشکی در روسیه و امکان استفاده از امکانات فوق العاده خوابگاهی نیمه رایگان دانشگاه‌های روسیه، توجه خاصتان به دانشگاه‌های این کشور معطوف خواهد شد.
 
جهت اقدامات اولیه برای اخذ پذیرش رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از دانشگاه‌های روسیه نیاز است پس از اخذ مشاوره اولیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) اقدام به عقد قرارداد نمایید و مدارکی چون گذرنامه، دیپلم و ریز نمرات، پیش دانشگاهی و ریز نمرات خود ارائه فرمایید تا مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتواند پذیرش تحصیلی شما را از دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت ایران اخذ نماید.
 
البته شایان ذکر است که ظرفیت پذیرش در رشته‌های گروه علوم پزشکی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی) محدود می باشد و متقاضیانی که سریعتر اقدام نمایند در اولویت قرار خواهند گرفت.
 
زبان تحصیل در روسیه
تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است. تحصیل در بعضی از مقاطع و بعضی از رشته‌های غیرپزشکی علاوه بر زبان روسی به زبان انگلیسی هم امکانپذیر می‌باشد و در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی علاوه بر زبان روسی امکان تحصیل به زبان انگلیسی هم میسر است. افرادی که می‌خواهند در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان انگلیسی تحصیل کنند باید مصاحبه کنند. افرادی هم که می‌خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند باید دوره زبان روسی را در دانشگاه بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند.

 

متقاضیان عزیز جهت اطلاع از هزینه دانشگاه‌ها می توانند با مؤسسه اندیشه یاران جوان تماس حاصل فرمایند. بدیهی است درصورت هرگونه تغییر دررابطه با مقررات مربوطه، مقررات جدید مورد نظر خواهد بود.
درصورت داشتن سؤال و هرگونه ابهام در این مورد با تلفن‌های درج شده در سایت مؤسسه اندیشه یاران جوان تماس حاصل بفرمایید تا شما را بیشتر و دقیق‌تر راهنمایی بفرمایند.
 

اخبار و تازه ها

مژده ، مژده
فرصت ثبت نام تا پایان مهر ماه 1402
فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه

برای چهارمین سال متوالی در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفک ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.
متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دوره پادفک مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس حاصل فرمایند.
طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

تحصیل در روسیه

اخبار و تازه ها - لیست دانشگاههای کشور روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ورودی سال تحصیلی 2024-2023

تحصیل در روسیه

پیام سال نو ولادیمیر پوتین خطاب به مردم روسیه

ارزان‌ترین و با کیفیت ترین دوره پادفک دانشگاه دولتی حضوری در مسکو با شهریه 150 هزار 

موقعیت بسیار عالی و استثنایی،  ارزانترین و با کیفیت ترین دوره پادفک حضوری دانشکاه دولتی در مسکو با آموزش استاندارد هزار ساعت دوره پادفک در دانشگاه دولتی علوم اجتماعی روسیه - RSSU.

در این دانشگاه  هر سه گروه پادفک با ارزان‌ترین شهریه در مسکو و با کیفیت ترین پادفک آموزش داده می شود.

پادفک گروه پزشکی 

پادفک گروه فنی ، مهندسی 

پادفک گروه علوم انسانی

شهریه پادفک در دانشگاه دولتی علوم اجتماعی روسیه  150 هزار روبل می باشد

هزینه خوابگاه ماهیانه 3500 روبل می باشد .

 

تحصیل در روسیه، پادفک

مژده ، مژده

فرصت ثبت نام یکماه تمدید شد ( تا آخر ماه آبان )

فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه برای سومین سال متوالی در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفکت ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دورهٔ پادفکت مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس حاصل فرمایند.

طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

 

تحصیل در روسیه

ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به وزارت امور خارجه در راستای تأمین و پرداخت ارز دانشجویی 

قابل توجه دانشجویان شاغل به تحصیل در روسیه بلاروس و آسیای میانه

به اطلاع میرساند:

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به وزارت امور خارجه، این بانک آمادگی کامل خود را برای تأمین و پرداخت ارز به روبل روسیه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در حوزه روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع با نرخ توافقی در بازار متشکل معاملات ارزی اعلام می نماید.

لذا، دانشجویان و متقاضیان مصارف ارزی دانشجویی و علمی خدماتی می‌توانند ارز مورد نیاز خود به روبل روسیه را در ایران تهیه نمایند.

به نقل از : رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در روسیه بلاروس و آسیای میانه

 

تحصیل در روسیه

اطلاعیه مهم درباره ارز دانشجویی

 دانشجویان ارجمند شاغل به تحصیل در روسیه، بلاروس و آسیای میانه به اطلاع میرساند
بر اساس دستورالعمل مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱  اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم، درخصوص دستور رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر پرداخت ارز دانشجویی به دانشجویان شاغل به تحصیل، در رشته ها و دانشگاه های معتبر از نظر آن وزارتخانه در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) توسط بازار متشکل ارزی پرداخت میگردد.
ضروری است، دانشجویان متقاضی؛ برگه پرداخت شهریه دانشگاهی خود را در سامانه میخک به تائید بخش کنسولی نمایندگی ها رسانده و بخش کنسولی نمایندگی ها نیز پس از تائید گواهی مذکور به نحو متقضی به دانشجویان متقاضی اطلاع رسانی گردد

 

تحصیل در روسیه

اعلام مراکز معتبر و مجاز برگزار کننده آزمون زبان روسی (A2) در کشور روسیه

 

به اطلاع میرساند، افرادی که خواستار شرکت در آزمون زبان روسی هستند، می توانند باحضور در مراکز معتبر و مجاز اعلام شده مدرک زبان روسی (A2) را دریافت کنند.

- شایان ذکر است مطابق آیین نامه ها و مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ مدرک زبان روسی (A2) برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی نیز لازم می باشد.

- متقاضیان تلاش نمایند تا قبل از ورود به دوره اصلی دانشگاه، موفق به کسب مدرک زبان روسی بشوند. 

تحصیل در روسیه

لیست مراکز معتبر جهت انجام آزمون:

١-دانشگاه تحقیقاتی ملی دولتی بلگراد
٢-دانشگاه فدرال شرق دور
٣-دانشگاه فدرال کازان
۴-دانشگاه ملی دولتی تحقیقاتی تومسک
٥-دانشگاه دوستی ملل روسیه
۶-دانشگاه فدرال قفقاز شمالی
٧-دانشگاه دولتی باشکیر
٨-انستیتو دولتی زبان روسی- پوشکین
٩-دانشگاه دولتی مسکو- لامانوسف
١‌۰-دانشگاه دولتی پسکوف
١١-دانشگاه دولتی علوم انسانی روسیه- گرتسن
١٢-دانشگاه دولتی سنت پیتربورگ
١٣-دانشگاه دولتی اقیانوس آرام
١۴-مرکز کیفیت آموزش مسکو

برگرفته از : رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در روسیه و بلاروس و آسیای میانه

اطلاعیه اداره کل دانش آموختگان - قابل توجه دانشجویان رشته های غیر پزشکی

نظر به بازگشایی مرزهای عمده کشورهای خارجی، بخش نامه اداره کل دانش آموختگان مبنی بر تقلیل مدت اقامت دانشجویی در دوران همه گیری کرونا از ژانویه ۲۰۲۲ لغو شده و حضور دانشجویان در کشور خارجی محل تحصیل منطبق با جدول اقامت مندرج در ماده ۱ ایین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی الزامی است.

در صورت عدم رعایت مفاد آیین نامه، اداره کل امور دانش اموختگان هیچگونه مسئولیتی در قبال ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی متقاضیان نخواهد داشت.

با توجه به تصریح کشور روسیه مبنی بر عدم کیفیت آموزش انلاین چنانچه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های روسیه شرایط حضور در این کشور را ندارند، میتوانند از طریق تسهیلات فراهم شده نسبت به انتقال به دانشگاه های داخل کشور اقدام نمایند.

 

تحصیل در روسیه

جلسات رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه با نمایندگان و رؤسای مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم و تحقیقات برگزار شد

در این جلسات رایزن محترم علمی سفارت ایران در روسیه جناب آقای دکتر نجفی و کنسول جمهوری اسلامی ایران در روسیه جناب آقای ابراهیم زاده و رؤسای مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به روسیه شرکت داشتند و مسائل پیش رو را مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مشکلات دانشجویان و راهکارهای رفع مسائل دانشجویان در هنگام ورود به روسیه و در طول دوره تحصیل در روسیه مورد بحث قرار گرفت و راه حل های پیشنهادی مطرح و ارائه شد.

تحصیل در روسیه

در این جلسه که بصورت آنلاین با مدیر عاملان مؤسسات اعزام دانشجو به روسیه برگزار شد ، جناب دکتر الهی مدیر عامل مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) به عنوان قدیمی ترین و با تجربه ترین مؤسسه اعزام دانشجو به روسیه با ۲۵ سال سابقه در این زمینه سخنرانی نمودند و راهکارهای پیشنهادی در زمینه تسهیل مشکلات و مسائل دانشجویان در ابتدای ورود به روسیه و در طول تحصیل در دانشگاه های روسیه را ارائه نمودند

اطلاعیه مهم

قابل توجه دانشجویانی که قصد ورود به روسیه را دارند:

دانشجویانی که ویزای معتبر دارند و یا پس از صدور دعوتنامه از طرف دانشگاه از کنسولگری های روسیه در ایران ویزا دریافت میکنند توجه داشته باشند که مشخصات انها باید در سامانه گوس اوسلوگی توسط دانشگاه ثبت شود.
در صورتی که مشخصات دانشجو در این سامانه ثبت نشده باشد مرزبانی روسیه از ورود دانشجو جلوگیری خواهد کرد.
لطفا قبل از تهیه بلیط و عزیمت به روسیه با دانشگاه خود جهت ثبت مشخصات خود در سامانه گوس اوسلوگی و تاریخ احتمالی ورود خود هماهنگ کنید.

https://www.gosuslugi.ru/410127/2

منبع خبر : رایزنی علمی ایران-مسکو
https://t.me/ruac_saorg_moscow

 

تحصیل در روسیه

 

دستور رئیس جمهور روسیه مبنی بر تعطیلی یک هفته ای

По указу президента Владимира Путина с 30 октября по 7 ноября в России вводятся нерабочие дни с сохранением заработной платы.

طبق دستور رییس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۷ نووامبر جهت جلوگیری از رشد ویروس کرونا،تعطیل اعلام شد.

تحصیل در روسیه

 

هشدار

با توجه به دریافت گزارش هایی از برخی دانشگاه های روسیه مبنی بر ارائه مدارک جعلی ( مدارک تحصیلی، مدرک پادفک و گواهی گلاو اکسپرت سنتر) توسط متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها، به افراد و شرکت های دخیل هشدار داده میشود، ارائه مدارک جعلی و دستکاری شده محرومیت از تحصیل در دانشگاه ها و امکان ارجاع پرونده به مراجع قضایی روسیه را در پی خواهد داشت و تمام مسئولیت این کار به عهده متخلفین خواهد بود.

تحصیل در روسیه

 

روسیه پروازهای خود با ایران را از ۱۸ آبان سرمی‌گیرد

ستاد عملیاتی کروناى روسيه روز پنجشنبه اعلام کرد که این ستاد تصمیم  گرفت پروازهای خود را با جمهوری اسلامی ایران، باهاما، هلند، نروژ، عمان، اسلوونی، تونس، سوئد و تایلند با توجه به کاهش یافتن وضعیت بیماری کووید- ۱۹ در این کشورها از ۹ نوامبر ( ۱۸ ابان) سال جاری از سر گیرد.

تحصیل در روسیه

 

دیدارفعالین اقتصادی در روسیه با جناب آقای پناهی معاون ارزی بانک مرکزی ایران و جناب آقای جلالی سفیر ایران در روسیه

۲۶ شهریور ماه تجار ایرانی فعال در حوزهٔ فدراسیون روسیه با جناب آقای پناهی معاون محترم ارزی بانک مرکزی که بهمراه هیأتی به مسکو سفر کرده است، دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه ضمن مرور شرایط جاری حاکم بر فعالیت های تجاری و بازرگانی تجار ایرانی ، مهمترین موضوعات، مسائل و موانع در حوزه های مالی و بانکی ، تسویه حساب ها ، نرخ تسعیر ارزهای ملی دو کشور و مسائل ساختاری ، اداری، گمرکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تحصیل در روسیه

 

فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه

برای اولین بار در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفکت ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و با رعایت کامل نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

تحصیل در روسیه

متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دورهٔ پادفکت مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس بفرمایند.
طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

اطلاعیه وزارت بهداشت ایران اعلام مراکز مورد تأیید برگزاری آزمون زبان روسی A2

از سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، داوطلبان تحصیل با هزینه شخصی در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در خارج از کشور، برای برخورداری از هرگونه خدمات و تسهیلات قابل ارائه توسط وزارت بهداشت و علوم ایران طبق ضوابط و مقررات مربوطه، باید در هنگام ارائه درخواست برای بهره‌مندی از خدمات مذکور، علاوه برمستندات اعلام شده در آئین نامه‌های مربوطه، مدرکی که نشان‌ دهنده تسلط لازم آنها به زبان خارجی کشور محل تحصیل می‌باشد را نیز ارائه نمایند. اخذ مدرک زبان روسی A2 قبل از شروع تحصیل در کورس اصلی الزامی است.
برای کشورهای روسی زبان، مدرک قبولی حداقل سطح (TBU:basic level)A2 زبان روسی بر اساس آزمون TORFL لازم می‌باشد.
در این راستا به اطلاع می‌رساند مؤسسات مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران جهت برگزاری آزمون زبان روسی A2 بدین شرح می‌باشد:
- دانشگاه الزهرا (س)
- کانون زبان ایران
بدیهی است بر اساس بررسی‌های آتی وزارت بهداشت و علوم ایران، سایر مراکز و مؤسسات مورد تأیید به لیست مراکز مذکور اضافه و اطلاع رسانی خواهد شد.

تحصیل در روسیه

گفتگوی خبرگزاری ایرنا با سفیر کشورمان در مسکو در خصوص باز شدن مرزها

گفتگوی خبرگزاری ایرنا با سفیر کشورمان در مسکو در خصوص باز شدن مرزهای روسیه برای ورود دانشجویان ایرانی به این کشور

https://irna.ir/news/84452296/

جلسه رایزنی علمی با حضور نمایندگان مؤسسات مجاز و رسمی اعزام دانشجو به روسیه با پیگیری و همت رایزنی محترم علمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه ، جناب آقای دکتر نجفی و آقای حیدری در سفارت ایران  در مسکو در تاریخ ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار گردید و در این جلسه موضوع پادفک و مدرک زبان روسی A2 مطرح شد و مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت و به زودی از طرف وزارتین علوم و بهداشت ایران مراکز رسمی جهت آزمون و دریافت مدرک A2 اعلام خواهد شد و همچنین در جلسه مسائل مربوط به پذیرش دانشجویان از طرف دانشگاههای مورد تأیید روسیه و مشکلات و مسائل مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه مدیر عامل مؤسسه اندیشه یاران جوان آقای دکتر صادق الهی بصورت آنلاین و مجازی و نماینده مؤسسه دکتر احمدرضا الهی و سایر نمایندگان مؤسسات مجاز بصورت حضوری شرکت و پیشنهادات خود را جهت بهبود مسائل دانشگاهی و دانشجویی اعلام نمودند. در انتهای جلسه قرار شد که این جلسات با نمایندگان مؤسسات مجاز بصورت ماهیانه و مستمر در محل سفارت ایران در روسیه با نظارت و حمایت رایزنی علمی انجام شود

تحصیل در روسیه

اولین جلسه رایزنی علمی با نمایندگان مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم در سال 1400

اولین جلسه رایزنی علمی با نمایندگان مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم در سال ۱۴۰۰ روز دوشنبه ۲۳ فروردین برگزار شد. با توجه به نقش نظارتی رایزنی علمی بر فعالیت این مؤسسات ، مسائل پیش رو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و رایزنی آمادگی خود را برای ارتباط و برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان مؤسسات مجاز را اعلام کرد

تحصیل در روسیه

لیست جدید دانشگاه های فدراسیون روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران ، جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

تحصیل در روسیه

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

رای صادره در دویست و چهل و نهمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش اموختگان خارج از کشور مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ در خصوص بازنگری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

دانلود لیست

 

 

نخستین محموله واکسن کرونا از روسیه به ایران ارسال شد

با پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه اولین محموله واکسن اسپوتنیک V صبح امروز (پنجشنبه 16 بهمن 1399) به میزان 20 هزار دوز از مسکو به تهران ارسال گردید.

تحصیل در روسیه

 

دانستنی روز درباره تحصیل در روسیه

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه و زمان آن

همانطور که گفته شد، اقدام برای انجام پروسه تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه مستلزم داشتن یک زمان بندی مشخص می باشد و بخشی از این زمان بندی با سیستم زمان بندی دانشگاه ها مرتبط است به طوری که دانشجویان می توانند برای پذیرش ترم سپتامبر از اول ژانویه تا اول ماه جولای اقدام نمایند و در بعضی موارد می توانند برای ورود در ماه نوامبر تا اول شهریور ماه نیز متقاضی شوند. بنابراین نیاز است متقاضیان تمامی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود را تا تاریخ های ذکر شده آماده سازند

 

تحصیل در روسیه

 آیا تحصیل رایگان در روسیه امکان پذیر است؟

دانشگاه های روسیه رایگان نیستند و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند. البته دانشجویان ممتاز می توانند از طریق بورسیه تحصیلی همه یا بخشی از هزینه ها را تامین کنند

 

تحصیل در روسیه

حداقل معدل برای تحصیل در روسیه

حداقل معدل برای تحصیل در روسیه با توجه به دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت است. مثلا برای دانشگاه های مهندسی سطح بالا در روسیه باید حداقل معدل 16 داشته باشید

تحصیل در روسیه