دانشگاه دولتی بلگورود روسیه

دانشگاه دولتی بلگورود روسیه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های شهر بلگورود و بزرگترین دانشگاه منطقه می باشد که در سال ۱۸۷۶ به عنوان یک موسسه آموزشی تاسیس شد . دانشگاه دولتی بلگورود روسیه در میان بالاترین رتبه های دانشگاه های روسیه قرار گرفته است و برنامه های آموزشی ابتکاری را اجرا می کند .

دانشگاه دولتی بلگورود روسیه دارای ساختار آموزش جامع و ۲۰ کالج و یک موسسه با گروه آموزش مقدماتی و مدرسه بین المللی است که توسط دفاتر آموزش و پرورش تاسیس شده که ۳۰۰۰۰ هزار دانشجو دارد .

در دانشگاه دولتی بلگورود روسیه ، امکانات شگفت انگیز برای آموزش و یادگیری همراه با کتابخانه هایی دارای منابع خوب و ابزار دقیق محاسبات وجود دارد .

ادامه مطلب...

دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ روسیه (St. Petersburg State University)

دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ، یک موسسه عالی دولتی فدرال روسی می باشد که در سال ۱۷۲۴ توسط حکم پیتر بزرگ در شهر سنت پترزبورگ تاسیس شده است  .

دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ قدیمی ترین و یکی از بزرگترین دانشگاه های روسیه است .

دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ از همان ابتدا تاکید زیادی در علوم، مهندسی و علوم انسانی داشته و فارغ التحصیلان آن را با آنچه که برای کمک به موفقیت در روسیه انجام می دهد، مجهز می نماید .

ادامه مطلب...

دانشگاه پلی تکنیک تومسک روسیه (Tomsk Polytechnic University)

دانشگاه پلی تکنیک تومسک روسیه، یکی از قدیمی ترین موسسات فنی مهندسی بخش آسیایی روسیه به شمار می رود که در سال ۱۸۹۶ میلادی تاسیس شد . فارغ التحصیلان دانشگاه پلی تکنیک تومسک روسیه در تمام زمینه های دنیای صنعت پیشرو بوده اند.

در حدود ۲۲ سال پیش موسسه پلی تکنیک تومسک به دانشگاه پلی تکنیک تومسک تبدیل شد .

در طول دو دهه گذشته ، دانشگاه پلی تکنیک تومسک روسیه به بسیاری از اهدافش در رابطه با ارائه ی خدمات به بهترین شکل و بالاترین سطح کیفیت آموزشی رسیده است .

ادامه مطلب...

دانشگاه ایالتی ساراتوف روسیه (Saratov State University)

دانشگاه ایالتی ساراتوف روسیه، یکی از قدیمی ترین موسسات آموزشی کشور روسیه می باشد که در سال ۱۹۰۹ تاسیس شده است .

دانشگاه ایالتی ساراتوف روسیه تحقیق و نوآوری پتانسیل قابل توجه و نقش مهمی در توسعه اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی در منطقه ایفا می کند .

دانشگاه ایالتی ساراتوف روسیه بخشی از محیط آموزشی و پژوهشی بین المللی است که با ۵۶ دانشگاه از اروپا و آمریکا همکاری می نماید .

ادامه مطلب...

دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو روسیه (Medical Academy of Szechinawa Moscow)

دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو روسیه ، اولین دانشگاه علوم پزشکی مسکو و یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در روسیه می باشد که در سال ۱۷۵۸ در شهر مسکو به عنوان مرکز پزشکی امپراطوری مسکو تاسیس شد .

بعد از ایوان سچنف (کسی که به عنوان «پدر فیزیولوژی روسی» شناخته می شود) یکی از فارغ التحصیلان دکترای امپراطوری مسکو به این نام خوانده شد .

سپس دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو روسیه در سال ۱۹۳۰ مستقل شد .

ادامه مطلب...

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه در تاریخ ۸ آوریل ۲۰۰۹ تاسیس شد .

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه به عنوان شبکه آموزش و پرورش نوآوری علمی واقع در ۵ منطقه فدرال و تسلط در درون ساختار خوشه ای آموزش و پرورش هسته ای روسیه برگزار می شود .

ساختار دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای روسیه متشکل از ۱۱ نهاد مشخصات آموزشی آموزش عالی حرفه ای و ۱۵ کالج و مدارس فنی ثانویه ارائه برنامه های آموزشی حرفه ای ثانویه می باشد .

ادامه مطلب...

دانشگاه پاولوف روسیه (Pavlov University)

دانشگاه پاولوف روسیه ، اولین موسسه تحقیقاتی سلول های بنیادی می باشد که در سال ۱۹۶۷ تاسیس شده است .

دانشگاه پاولوف روسیه ابتدا تنها مدرسه پزشکی برتر درمیان دانشگاه های روسیه است که دارای یک پلی تکینیک وابسته به دانشگاه پاولوف روسیه می باشد .

دانشگاه پاولوف روسیه به داشتن تعدادی از دانشمندان برجسته زن به عنوان اعضای کارمند موسسه افتخار می کند که از این تعداد دانشمندان زن می توان به آنا آکیموانا ساخنوفسکی اشاره نمود .

ادامه مطلب...

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه سماشکو روسیه یا همان دانشگاه دولتی پزشکی و دندان پزشکی یوداکیم اف مسکو روسیه در تاریخ ۲ آوریل سال ۱۹۲۲ میلادی به عنوان یک موسسه دولتی دندان پزشکی MMSI تاسیس شد .

ارتقا دندان پزشکان و بررسی مسائل علمی و دندان پزشکی یکی از برترین اهداف این دانشگاه و مراکز آموزشی آن است و به عبارتی دانشگاه سماشکو روسیه یکی از پیشگامان عرصه آموزش دندان پزشکی بوده و بزرگترین مرکز آموزش علمی و عملی برای تحصیل در روسیه در سالهای اخیر است .

 دانشگاه سماشکو روسیه دارای قدمتی بیش از ۹۰ سال در آموزش پزشکی و دندان پزشکی است .

ادامه مطلب...

دانشگاه ایتمو روسیه (ITMO University)

دانشگاه ایتمو روسیه ، یکی از معروف ترین و معتبر ترین دانشگاه های اروپا می باشد که در سال ۱۹۰۰ در قلب شهر سنت پترزبورگ تاسیس شده است . در واقع میتوان گفت دانشگاه ایتمو روسیه یکی از موسسات آموزش عالی و پژوهش روسیه است و مختصص در فناوری اطلاعات ، طراحی نوری و مهندسی می باشد .

یکی از علل عمده شهرت دانشگاه ایتمو روسیه ، موفقیت های پی در پی دانشجویان دانشگاه ایتمو روسیه در مسابقات و المپیادهای علمی اروپا است . دانشگاه ایتمو یکی از ۱۵ برتر در سراسر روسیه است که به عنوان دانشگاه منتخب در پروژه ۱۰۰ -۵ انتخاب شده است . امروزه دانشگاه ایتمو روسیه بیش از ۱۳۰۰۰ دانشجو دارد و نام خود را در بین بهترین های روسیه بر سر زبان انداخته است .

ادامه مطلب...

دانشگاه دوستی ملل روسیه (Scientia Unescamus)

دانشگاه دوستی ملل روسیه یکی از بزرگترین دانشگاه های مسکو می باشد که از بالاترین مراکز علمی در سطح روسیه بوده و نیز دارای نشان افتخار علمی از سوی دولت روسیه است . دانشگاه دوستی ملل روسیه در تاریخ ۵ فوریه سال ۱۹۶۰ و با نام پاتریس لومومبا تاسیس شد .

در سال ۱۹۹۲ نام دانشگاه دوستی ملل روسیه به دانشگاه دوستی ملل تغییر یافت . یکی از ویژگی های دانشگاه دوستی ملل روسیه ، چند ملیتی بودن دانشجویان است، به طوری که از ۴۵۰ ملیت از بیش از ۱۰۰ کشور جهان در این دانشگاه تحصیل کرده اند .

در دانشگاه دوستی ملل مسکو با داشتن بیش از ۴۷۰۰۰ فارغ التحصیل یکی از بزرگترین و فعال ترین دانشگاه های دنیا محسوب می شود .

ادامه مطلب...