شرایط انتقال دانشجو از خارج

تمامی دانشجویانی که تحصیل خود را از ابتدای سال ۲۰۱۷ در دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور آغاز کنند برای انتقال به داخل کشور باید مطابق با آیین نامه ابلاغ شده عمل کنند.

ادامه مطلب...

مراکز خرید روسیه

مراکز خرید

در شهر های مختلف روسیه فروشگاه های زنجیره ای متعددی وجود دارد که بسته به نوع خرید شما می توانید مناسبترین فروشگاه را انتخاب کنید. به طور مثال برای خریدهای روزانه فرشگاه های «دیکسی»، «مگنیت» یا «پتیورچکا» مناسب است.این فروشگاه ها در سطح شهر به تعداد زیاد موجود است.

ادامه مطلب...

لیست دانشگاههای روسیه مورد تایید وزارت بهداشت در سال 2020 -2019

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در سال ۲۰۲۰- ۲۰۲۱ میلادی :
– دانشگاه دولتی مسکو – دانشگاه لومونسف
دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ
دانشگاه دولتی نووسیبیرسک
دانشگاه سماشکو مسکو – فقط در رشته دندانپزشکی
دانشگاه سچنوا – فقط در رشته داروسازی

ادامه مطلب...

زندگی در روسیه

فدراسیون روسیه پهناور ترین کشور جهان همه ساله میزبان تعداد زیادی مسافر خارجی می باشد که برای گردش، کار و تحصیل به روسیه مهاجرت می کنند.

تعداد زیاد دانشگاه های معتبر در رشته های مختلف، هزینه نسبتا مناسب، سهولت در گرفتن پذیرش دانشگاهی و ویزای تحصیلی از دلایل مهاجرت تحصیلی به روسیه می باشد.

ادامه مطلب...

تاریخ روسیه

تاریخ پیدایش کشور روسیه به سده 14 میلادی باز می‌گردد؛ زمانی که شهر مسکو به عنوان پایتخت تاجران انتخاب شده بود، ایوان مخوف نخستین فردی بود که بر مسکو حکومت می‌کرد؛ اما پس از چندی رومانُف‌ها کنترل کامل را در دست گرفتند و تقریباً 300 سال بر سرزمین‌های روسیه حکمرانی کردند. از جمله مهم‌ترین پادشاهان رومانف که تعبیرات و اصلاحات زیادی برای تبدیل شدن کشور روسیه به یک ابر قدرت انجام دادند، می‌توان به پتر کبیر و کاترین کبیر اشاره نمود.

ادامه مطلب...

دیپلم دوگانه چیست ؟

بیش از ۳۰ دانشگاه روسیه در بین ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. همه این دانشگاه ها با دانشگاه های معتبر سراسر دنیا از آمریکا و کانادا تا استرالیا و اروپا قرارداده های همکاری و تبادل دانشجو دارند.

ادامه مطلب...