بلاروس کشوری درقاره اروپاست که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم مرز میباشد. جمهوری بلاروس یا (روسیه سفید) یکی از کشورهای اروپای شرقی می‌باشد که بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۰ تشکیل شد و تا پیش از آن جزو شوروی سابق بود. پایتخت آن شهر زیبای مینسک با قدمت ۹۵۰ سال است و شهرهای مهم دیگر آن برست، گرودنو، گومل، موگیلف و ویتبسک هستند.
کشور بلاروس از نظر دانشگاهی درشاخه‌های پزشکی ،مهندسی و هنر هر ساله پذیرای عده زیادی طالب علم و تحصیل از اروپا، کشور های سابق شوری، ایران و کشورهای امریکای جنوبی است. علت آن را میتوان در هزینه پایین دانشگاه‌ها و زندگی دانست که بسیار به صرفه برای دانشجویان نسبت به تحصیل در کشور خودشان است.
بلاروس فاقد دریا می‌باشد ولی رودخانه‌های پرآب بسیاری در بلاروس وجود دارد که طبیعت بسیار زیبایی به آن هدیه داده است. بلاروس به لحاظ امتیازات و ویژگی‌های خاصی که دارد و تعدادی از آنها درپایین آمده است مقصد بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا شده است:
 
1- پذیرش آسان در کلیه رشته های فنی مهندسی و باقی رشته ها در کلیه مقاطع تحصیلی و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در بلاروس.
 
2- دانشگاه دولتی بلاروس دارای رتبه علمی ۵۹۶ در جهان و قدمت ۹۰ ساله می‌باشد.
 
3- کشور بلاروس دارای ۲۰ دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران است.
 
4- پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورها در کشور بلاروس.
 
5- محیطی بسیار امن برای تحصیل و زندگی بدون تبعیض نژادی در کشور بلاروس.
 
6- برای ورود به دانشکده های پزشکی بلاروس نمره آیلس یا تافل نیاز نمی‌باشد.
 
7- تحصیل پزشکی در بلاروس در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی می‌باشد.
 
8- برای گرفتن ویزای تحصیل پزشکی بلاروس برخلاف کشور انگلستان نیاز به نشان دادن هیچگونه ساپورت وپشتوانه مالی نیست.
 
نکته۱: کسانی که به زبان روسی تحصیل نمایند، در بلاروس موقعیت بهتری خواهند داشت و در ایران هم در مراکزی خاص از دانشجویان فارغ التحصیل و آشنا به زبان روسی استفاده می‌کنند.
 
نکته۲: شرایط ارزشیابی رشته‌های علوم پزشکی برای تحصیل پزشکی بلاروس: داشتن دیپلم علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک که میانگین معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی آنها کمتر از 16 نباشد. (ضمناً هیچکدام از معدل‌های کل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضی نباید کمتر از 14 باشد.)
 
نکته3: در گروه پزشکی در رشته‌های عمومی، تخصصی گروه پزشکی، دندانپزشکی مدارک دانشگاه‌های پزشکی بلاروس یا (روسیه سفید ) مورد تأیید کشورهای مختلف بوده به صورت مشروط، مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است و مشابه بیشتر کشورهای دنیا باید در ایران دوره تکمیلی گذرانده شود. دوره‌های تکمیلی برای رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در ایران ۱۸ماه و هم اکنون در دانشگاه‌های تبریز، کرمانشاه، رشت، تهران و اصفهان برگزار میشود.
 
تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی در بلاروس، تعدادی از رشته های تخصص پزشکی، ۴ رشته در زمینه کامپیوتر و تعدادی از رشته‌ها در مقطع دکترا به زبان انگلیسی یا روسی است. (بدون نیاز به مدرک آیلتس یا تافل) و باقی رشته‌ها به زبان روسی است. (برای رشته های روسی زبان گذراندن دوره‌های کالج روسی ۹ ماهه الزامی است.)
 
دانشگاه ملی بلاروس نه تنها رنکینگ بسیار بالایی در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی دارد بلکه اعتبار بسیار زیادی در سایر رشته‌های غیر پزشکی داشته است. دانشجویان می‌توانند جهت تحصیل در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه‌های بلاروس پذیرش شوند. از جمله بهترین شرایط تحصیل در بلاروس بهره‌مندی از بهترین خدمات با کمترین هزینه است. هزینه تحصیل و زندگی در بلاروس بسیار پایین است و دانشجویان می‌توانند با کمترین هزینه در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل نمایند. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس و فوق لیسانس با کمترین هزینه را دارند می‌توانند این مقاطع تحصیلی را در معتبرترین دانشگاه‌های بلاروس پشت سر بگذارند و جهت تحصیل در مقطع دکترا رزومه درخشانی داشته باشند و این رزومه درخشان منتج به اخذ بورسیه تحصیلی و پذیرش از معتبرترین دانشگاه‌های امریکا، کانادا و انگلیس و اروپا خواهد شد.
 
با وجود اینکه تحصیل در رشته پزشکی در اکثر کشورهای هزینه قابل توجهی دارد هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی در دانشگاه ملی بلاروس بسیار پایین است و حتی دانشجویان می‌توانند بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی و مدرک پیش دانشگاهی از دانشگاه ملی بلاروس پذیرش اخذ نموده و دوره زبان و پیش دانشگاهی خود را در دانشگاه مقصد بگذرانند. علاوه بر این رشته‌های دانشگاهی در دانشگاه‌های بلاروس به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می‌شوند و دانشجویان در دوره پیش‌دانشگاهی حق انتخاب خواهند داشت که به زبان انگلیسی و یا روسی تحصیل نمایند.
 
از دیگر مزایای پذیرش از دانشگاه‌های بلاروس پروسه بسیار کوتاه اخذ پذیرش از دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی بلاروس است. دانشجویان در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند پذیرش و ویزای تحصیلی بلاروس را اخذ نمایند. کشور بلاروس کشوری بسیار پاک، امن و آرام است و یکی از بهترین گزینه‌ها جهت مهاجرت و اخذ اقامت دائم است. دانشجویان با اخذ ویزای تحصیلی بلاروس می توانند اقامت دائم بلاروس را نیز دریافت نمایند.
 
دانشگاه‌های بلاروس از جمله بهترین و معتبر‌ترین دانشگاه‌‌ها هستند و بهترین دانشگاه‌های بلاروس در پایتخت این کشور شهر مینسک قرار دارند.
 
تحقیقات نشان داده دانشجویان زیادی از کشورهایی چون:
 
استرالیا، آذربایجان، ارمنستان، افغانستان، بلغارستان، ویتنام، غنا، آلمان، گرجستان، یمن، هند، اردن، ایران، عراق، اسپانیا، اسرائیل، کامرون، چین، کویت، لتونی، لبنان، لیبی، لیتوانی، مقدونیه، مراکش، مولدووا، مغولستان، نپال، نیجریه، پاکستان، فلسطین، پرو، لهستان، روسیه، عربستان سعودی، سوریه، سودان، تاجیکستان، ترکیه، فرانسه، ازبکستان، اوکراین، استونی ، سوئد، سریلانکا، ایالات متحده به بلاروس برای تحصیل آمده‌اند.
 
استانداردهای آموزشی و پرورشی در بلاروس بیش از حد بالا است به طوری که شما از برآورده شدن تمام نیازهای علمی خود تعجب خواهید کرد زیرا بلاروس دارای همه نوع دانشگاه مانند دانشگاه پزشکی، دانشگاه‌های فنی، دانشگاه مدیریت، دانشگاه اقتصاد، دانشگاه حمل و نقل، دانشگاه حمل و نقل هوایی و ... است.
 
شرایط ویژه جهت تحصیل در برترین دانشگاه‌های کشور بلاروس اکنون وجود دارد که در حال حاضر شما فرصت دارید جهت ثبت نام در دانشگاه‌های بلاروس شانس خود را امتحان کنید. مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) با افتخار شما را در این امر یاری خواهد نمود.
 
مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) در بخش ویزای تحصیلی بلاروس همواره در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در بلاروس دررشته‌های مختلف و در همه مقاطع پیشرو بوده و اکنون این افتخار را داشته تا دغدغه دانشجویان مستعد ایرانی را در باب اخذ پذیرش تحصیلی در بهترین دانشگاه‌های کشور بلاروس رفع می‌نماید.
 
رشته های علوم پزشکی عمومی
طول دوره تحصیل پزشکی در بلاروس (۶ ساله) و تحصیل دندانپزشکی در بلاروس (۵ ساله) به زبان روسی و یا انگلیسی و طول دوره تحصیل داروسازی در بلاروس فقط به زبان روسی (۵ ساله).
 
پذیرش تحصیلی در رشته‌های پزشکی در بلاروس از دانشگاه‌های زیر اخذ می گردد:
 
- آکادمی پزشکی مینسک
- آکادمی تخصصی پزشکی مینسک
- دانشگاه پزشکی دولتی مینسک (رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)
 
جهت تعیین وضعیت پایه علمی متقاضیان، فقط از متقاضیان تحصیل رشته‌های پزشکی در بلاروس (انگلیسی) و تحصیل دندانپزشکی در بلاروس ( انگلیسی )، معمولاً یک امتحان ورودی از دروس زیست، شیمی و زبان انگلیسی به گرفته می‌شود. در صورت عدم آمادگی و یا عدم تسلط به زبان، بهتر است اینگونه دانشجویان در دوره ۹ ماهه کالج روسی یا انگلیسی شرکت کنند.
 
دانشجویان بعد از گذراندن دوره ۹ ماهه کالج زبان (پادفکت) در بلاروس و انجام امتحان پایان دوره در شهریور ماه و با یک امتحان ورودی (مشابه دانشجویان انگلیسی زبان) و در صورت قبولی وارد رشته مورد نظر خود می شوند.
 
به طور کلی بهتر است علت انتخاب افراد را جهت تحصیل در کشور بلاروس بدانید. افراد زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند. اما همیشه در مسیر انتخاب شما افرادی هستند که با توجه به اطلاعات کم شما را راهنمایی می‌نمایند و مسیر زندگی شما را به طور کامل تغییر می‌دهند. افرادی که خودشان حتی یکبار هم از ایران خارج نشده‌اند و یا حتی هیچ اطلاعات و سابقه‌ای در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به بلاروس را ندارند.
 
مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) با 23 سال سابقه ارزنده و درخشان در امور اعزام دانشجو شما را در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در کشور بلاروس راهنمایی خواهد کرد.
 

اخبار و تازه ها

مژده ، مژده
فرصت ثبت نام تا پایان مهر ماه 1402
فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه

برای چهارمین سال متوالی در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفک ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.
متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دوره پادفک مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس حاصل فرمایند.
طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

تحصیل در روسیه

اخبار و تازه ها - لیست دانشگاههای کشور روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ورودی سال تحصیلی 2024-2023

تحصیل در روسیه

پیام سال نو ولادیمیر پوتین خطاب به مردم روسیه

ارزان‌ترین و با کیفیت ترین دوره پادفک دانشگاه دولتی حضوری در مسکو با شهریه 150 هزار 

موقعیت بسیار عالی و استثنایی،  ارزانترین و با کیفیت ترین دوره پادفک حضوری دانشکاه دولتی در مسکو با آموزش استاندارد هزار ساعت دوره پادفک در دانشگاه دولتی علوم اجتماعی روسیه - RSSU.

در این دانشگاه  هر سه گروه پادفک با ارزان‌ترین شهریه در مسکو و با کیفیت ترین پادفک آموزش داده می شود.

پادفک گروه پزشکی 

پادفک گروه فنی ، مهندسی 

پادفک گروه علوم انسانی

شهریه پادفک در دانشگاه دولتی علوم اجتماعی روسیه  150 هزار روبل می باشد

هزینه خوابگاه ماهیانه 3500 روبل می باشد .

 

تحصیل در روسیه، پادفک

مژده ، مژده

فرصت ثبت نام یکماه تمدید شد ( تا آخر ماه آبان )

فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه برای سومین سال متوالی در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفکت ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و آنلاین برگزار خواهد شد.

متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دورهٔ پادفکت مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس حاصل فرمایند.

طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

 

تحصیل در روسیه

ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به وزارت امور خارجه در راستای تأمین و پرداخت ارز دانشجویی 

قابل توجه دانشجویان شاغل به تحصیل در روسیه بلاروس و آسیای میانه

به اطلاع میرساند:

بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به وزارت امور خارجه، این بانک آمادگی کامل خود را برای تأمین و پرداخت ارز به روبل روسیه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در حوزه روسیه و کشورهای مستقل مشترک المنافع با نرخ توافقی در بازار متشکل معاملات ارزی اعلام می نماید.

لذا، دانشجویان و متقاضیان مصارف ارزی دانشجویی و علمی خدماتی می‌توانند ارز مورد نیاز خود به روبل روسیه را در ایران تهیه نمایند.

به نقل از : رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در روسیه بلاروس و آسیای میانه

 

تحصیل در روسیه

اطلاعیه مهم درباره ارز دانشجویی

 دانشجویان ارجمند شاغل به تحصیل در روسیه، بلاروس و آسیای میانه به اطلاع میرساند
بر اساس دستورالعمل مورخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱  اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم، درخصوص دستور رئیس کل بانک مرکزی مبنی بر پرداخت ارز دانشجویی به دانشجویان شاغل به تحصیل، در رشته ها و دانشگاه های معتبر از نظر آن وزارتخانه در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) توسط بازار متشکل ارزی پرداخت میگردد.
ضروری است، دانشجویان متقاضی؛ برگه پرداخت شهریه دانشگاهی خود را در سامانه میخک به تائید بخش کنسولی نمایندگی ها رسانده و بخش کنسولی نمایندگی ها نیز پس از تائید گواهی مذکور به نحو متقضی به دانشجویان متقاضی اطلاع رسانی گردد

 

تحصیل در روسیه

اعلام مراکز معتبر و مجاز برگزار کننده آزمون زبان روسی (A2) در کشور روسیه

 

به اطلاع میرساند، افرادی که خواستار شرکت در آزمون زبان روسی هستند، می توانند باحضور در مراکز معتبر و مجاز اعلام شده مدرک زبان روسی (A2) را دریافت کنند.

- شایان ذکر است مطابق آیین نامه ها و مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اخذ مدرک زبان روسی (A2) برای متقاضیان تحصیل به زبان انگلیسی نیز لازم می باشد.

- متقاضیان تلاش نمایند تا قبل از ورود به دوره اصلی دانشگاه، موفق به کسب مدرک زبان روسی بشوند. 

تحصیل در روسیه

لیست مراکز معتبر جهت انجام آزمون:

١-دانشگاه تحقیقاتی ملی دولتی بلگراد
٢-دانشگاه فدرال شرق دور
٣-دانشگاه فدرال کازان
۴-دانشگاه ملی دولتی تحقیقاتی تومسک
٥-دانشگاه دوستی ملل روسیه
۶-دانشگاه فدرال قفقاز شمالی
٧-دانشگاه دولتی باشکیر
٨-انستیتو دولتی زبان روسی- پوشکین
٩-دانشگاه دولتی مسکو- لامانوسف
١‌۰-دانشگاه دولتی پسکوف
١١-دانشگاه دولتی علوم انسانی روسیه- گرتسن
١٢-دانشگاه دولتی سنت پیتربورگ
١٣-دانشگاه دولتی اقیانوس آرام
١۴-مرکز کیفیت آموزش مسکو

برگرفته از : رایزنی علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی در روسیه و بلاروس و آسیای میانه

اطلاعیه اداره کل دانش آموختگان - قابل توجه دانشجویان رشته های غیر پزشکی

نظر به بازگشایی مرزهای عمده کشورهای خارجی، بخش نامه اداره کل دانش آموختگان مبنی بر تقلیل مدت اقامت دانشجویی در دوران همه گیری کرونا از ژانویه ۲۰۲۲ لغو شده و حضور دانشجویان در کشور خارجی محل تحصیل منطبق با جدول اقامت مندرج در ماده ۱ ایین نامه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی الزامی است.

در صورت عدم رعایت مفاد آیین نامه، اداره کل امور دانش اموختگان هیچگونه مسئولیتی در قبال ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی متقاضیان نخواهد داشت.

با توجه به تصریح کشور روسیه مبنی بر عدم کیفیت آموزش انلاین چنانچه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های روسیه شرایط حضور در این کشور را ندارند، میتوانند از طریق تسهیلات فراهم شده نسبت به انتقال به دانشگاه های داخل کشور اقدام نمایند.

 

تحصیل در روسیه

جلسات رایزنی علمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه با نمایندگان و رؤسای مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم و تحقیقات برگزار شد

در این جلسات رایزن محترم علمی سفارت ایران در روسیه جناب آقای دکتر نجفی و کنسول جمهوری اسلامی ایران در روسیه جناب آقای ابراهیم زاده و رؤسای مؤسسات مجاز اعزام دانشجو به روسیه شرکت داشتند و مسائل پیش رو را مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مشکلات دانشجویان و راهکارهای رفع مسائل دانشجویان در هنگام ورود به روسیه و در طول دوره تحصیل در روسیه مورد بحث قرار گرفت و راه حل های پیشنهادی مطرح و ارائه شد.

تحصیل در روسیه

در این جلسه که بصورت آنلاین با مدیر عاملان مؤسسات اعزام دانشجو به روسیه برگزار شد ، جناب دکتر الهی مدیر عامل مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) به عنوان قدیمی ترین و با تجربه ترین مؤسسه اعزام دانشجو به روسیه با ۲۵ سال سابقه در این زمینه سخنرانی نمودند و راهکارهای پیشنهادی در زمینه تسهیل مشکلات و مسائل دانشجویان در ابتدای ورود به روسیه و در طول تحصیل در دانشگاه های روسیه را ارائه نمودند

اطلاعیه مهم

قابل توجه دانشجویانی که قصد ورود به روسیه را دارند:

دانشجویانی که ویزای معتبر دارند و یا پس از صدور دعوتنامه از طرف دانشگاه از کنسولگری های روسیه در ایران ویزا دریافت میکنند توجه داشته باشند که مشخصات انها باید در سامانه گوس اوسلوگی توسط دانشگاه ثبت شود.
در صورتی که مشخصات دانشجو در این سامانه ثبت نشده باشد مرزبانی روسیه از ورود دانشجو جلوگیری خواهد کرد.
لطفا قبل از تهیه بلیط و عزیمت به روسیه با دانشگاه خود جهت ثبت مشخصات خود در سامانه گوس اوسلوگی و تاریخ احتمالی ورود خود هماهنگ کنید.

https://www.gosuslugi.ru/410127/2

منبع خبر : رایزنی علمی ایران-مسکو
https://t.me/ruac_saorg_moscow

 

تحصیل در روسیه

 

دستور رئیس جمهور روسیه مبنی بر تعطیلی یک هفته ای

По указу президента Владимира Путина с 30 октября по 7 ноября в России вводятся нерабочие дни с сохранением заработной платы.

طبق دستور رییس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۷ نووامبر جهت جلوگیری از رشد ویروس کرونا،تعطیل اعلام شد.

تحصیل در روسیه

 

هشدار

با توجه به دریافت گزارش هایی از برخی دانشگاه های روسیه مبنی بر ارائه مدارک جعلی ( مدارک تحصیلی، مدرک پادفک و گواهی گلاو اکسپرت سنتر) توسط متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها، به افراد و شرکت های دخیل هشدار داده میشود، ارائه مدارک جعلی و دستکاری شده محرومیت از تحصیل در دانشگاه ها و امکان ارجاع پرونده به مراجع قضایی روسیه را در پی خواهد داشت و تمام مسئولیت این کار به عهده متخلفین خواهد بود.

تحصیل در روسیه

 

روسیه پروازهای خود با ایران را از ۱۸ آبان سرمی‌گیرد

ستاد عملیاتی کروناى روسيه روز پنجشنبه اعلام کرد که این ستاد تصمیم  گرفت پروازهای خود را با جمهوری اسلامی ایران، باهاما، هلند، نروژ، عمان، اسلوونی، تونس، سوئد و تایلند با توجه به کاهش یافتن وضعیت بیماری کووید- ۱۹ در این کشورها از ۹ نوامبر ( ۱۸ ابان) سال جاری از سر گیرد.

تحصیل در روسیه

 

دیدارفعالین اقتصادی در روسیه با جناب آقای پناهی معاون ارزی بانک مرکزی ایران و جناب آقای جلالی سفیر ایران در روسیه

۲۶ شهریور ماه تجار ایرانی فعال در حوزهٔ فدراسیون روسیه با جناب آقای پناهی معاون محترم ارزی بانک مرکزی که بهمراه هیأتی به مسکو سفر کرده است، دیدار و گفتگو کردند. در این جلسه ضمن مرور شرایط جاری حاکم بر فعالیت های تجاری و بازرگانی تجار ایرانی ، مهمترین موضوعات، مسائل و موانع در حوزه های مالی و بانکی ، تسویه حساب ها ، نرخ تسعیر ارزهای ملی دو کشور و مسائل ساختاری ، اداری، گمرکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تحصیل در روسیه

 

فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه

برای اولین بار در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفکت ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و با رعایت کامل نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

تحصیل در روسیه

متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دورهٔ پادفکت مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس بفرمایند.
طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

اطلاعیه وزارت بهداشت ایران اعلام مراکز مورد تأیید برگزاری آزمون زبان روسی A2

از سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، داوطلبان تحصیل با هزینه شخصی در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در خارج از کشور، برای برخورداری از هرگونه خدمات و تسهیلات قابل ارائه توسط وزارت بهداشت و علوم ایران طبق ضوابط و مقررات مربوطه، باید در هنگام ارائه درخواست برای بهره‌مندی از خدمات مذکور، علاوه برمستندات اعلام شده در آئین نامه‌های مربوطه، مدرکی که نشان‌ دهنده تسلط لازم آنها به زبان خارجی کشور محل تحصیل می‌باشد را نیز ارائه نمایند. اخذ مدرک زبان روسی A2 قبل از شروع تحصیل در کورس اصلی الزامی است.
برای کشورهای روسی زبان، مدرک قبولی حداقل سطح (TBU:basic level)A2 زبان روسی بر اساس آزمون TORFL لازم می‌باشد.
در این راستا به اطلاع می‌رساند مؤسسات مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران جهت برگزاری آزمون زبان روسی A2 بدین شرح می‌باشد:
- دانشگاه الزهرا (س)
- کانون زبان ایران
بدیهی است بر اساس بررسی‌های آتی وزارت بهداشت و علوم ایران، سایر مراکز و مؤسسات مورد تأیید به لیست مراکز مذکور اضافه و اطلاع رسانی خواهد شد.

تحصیل در روسیه

گفتگوی خبرگزاری ایرنا با سفیر کشورمان در مسکو در خصوص باز شدن مرزها

گفتگوی خبرگزاری ایرنا با سفیر کشورمان در مسکو در خصوص باز شدن مرزهای روسیه برای ورود دانشجویان ایرانی به این کشور

https://irna.ir/news/84452296/

جلسه رایزنی علمی با حضور نمایندگان مؤسسات مجاز و رسمی اعزام دانشجو به روسیه با پیگیری و همت رایزنی محترم علمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه ، جناب آقای دکتر نجفی و آقای حیدری در سفارت ایران  در مسکو در تاریخ ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار گردید و در این جلسه موضوع پادفک و مدرک زبان روسی A2 مطرح شد و مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت و به زودی از طرف وزارتین علوم و بهداشت ایران مراکز رسمی جهت آزمون و دریافت مدرک A2 اعلام خواهد شد و همچنین در جلسه مسائل مربوط به پذیرش دانشجویان از طرف دانشگاههای مورد تأیید روسیه و مشکلات و مسائل مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه مدیر عامل مؤسسه اندیشه یاران جوان آقای دکتر صادق الهی بصورت آنلاین و مجازی و نماینده مؤسسه دکتر احمدرضا الهی و سایر نمایندگان مؤسسات مجاز بصورت حضوری شرکت و پیشنهادات خود را جهت بهبود مسائل دانشگاهی و دانشجویی اعلام نمودند. در انتهای جلسه قرار شد که این جلسات با نمایندگان مؤسسات مجاز بصورت ماهیانه و مستمر در محل سفارت ایران در روسیه با نظارت و حمایت رایزنی علمی انجام شود

تحصیل در روسیه

اولین جلسه رایزنی علمی با نمایندگان مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم در سال 1400

اولین جلسه رایزنی علمی با نمایندگان مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم در سال ۱۴۰۰ روز دوشنبه ۲۳ فروردین برگزار شد. با توجه به نقش نظارتی رایزنی علمی بر فعالیت این مؤسسات ، مسائل پیش رو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و رایزنی آمادگی خود را برای ارتباط و برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان مؤسسات مجاز را اعلام کرد

تحصیل در روسیه

لیست جدید دانشگاه های فدراسیون روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران ، جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

تحصیل در روسیه

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

رای صادره در دویست و چهل و نهمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش اموختگان خارج از کشور مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ در خصوص بازنگری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

دانلود لیست

 

 

نخستین محموله واکسن کرونا از روسیه به ایران ارسال شد

با پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه اولین محموله واکسن اسپوتنیک V صبح امروز (پنجشنبه 16 بهمن 1399) به میزان 20 هزار دوز از مسکو به تهران ارسال گردید.

تحصیل در روسیه

 

دانستنی روز درباره تحصیل در روسیه

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه و زمان آن

همانطور که گفته شد، اقدام برای انجام پروسه تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه مستلزم داشتن یک زمان بندی مشخص می باشد و بخشی از این زمان بندی با سیستم زمان بندی دانشگاه ها مرتبط است به طوری که دانشجویان می توانند برای پذیرش ترم سپتامبر از اول ژانویه تا اول ماه جولای اقدام نمایند و در بعضی موارد می توانند برای ورود در ماه نوامبر تا اول شهریور ماه نیز متقاضی شوند. بنابراین نیاز است متقاضیان تمامی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود را تا تاریخ های ذکر شده آماده سازند

 

تحصیل در روسیه

 آیا تحصیل رایگان در روسیه امکان پذیر است؟

دانشگاه های روسیه رایگان نیستند و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند. البته دانشجویان ممتاز می توانند از طریق بورسیه تحصیلی همه یا بخشی از هزینه ها را تامین کنند

 

تحصیل در روسیه

حداقل معدل برای تحصیل در روسیه

حداقل معدل برای تحصیل در روسیه با توجه به دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت است. مثلا برای دانشگاه های مهندسی سطح بالا در روسیه باید حداقل معدل 16 داشته باشید

تحصیل در روسیه