(تحصیل در بلاروس،تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه، مهاجرت تحصیلی به بلاروس، اخذ ویزای تحصیلی در کشور بلاروس، اخذ ویزای پزشکی در کشور بلاروس، اخذ اقامت کشور بلاروس)
همانطور که می‌دانید افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند. ادامه تحصیل در بلاروس انتخاب بسیاری از افرادی است که می‌خواهند با مدرک دیپلم وارد کشور بلاروس شوند و ادامه تحصیل دهند.
اما بهتر است بدانید افراد بسیار زیادی وجود دارند که به علت عدم اطلاعات کافی مسیر زندگی خود را ناخواسته اشتباه انتخاب می‌نمایند و آینده خود و یا حتی فرزندان خود را به خطر می‌اندازند.مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) شما را در زمینه  ادامه تحصیل در بلاروس راهنمایی و مسیر درست را به شما نشان خواهد داد.
کشور بلاروس دارای یک سیستم پیشرفته از آموزش و پرورش می‌باشد. استاندارد سواد در میان جمعیت بزرگسال 99.8٪ است. به طور کلی بهتر است بدانید میزان تحصیلات این افراد باعث شده است که بتوانند از درصد بسیار بالایی برخوردار باشند.
کشور بلاروس از می 2015 جزو فرآیند بولونیا محسوب می‌شود و این امر باعث پیشرفت کشور بلاروس در زمینه تحصیلی شده است.
باید توجه داشته باشید کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور بلاروس را دارند باید یک دوره پاتفک را در کشور طی نمایند و بعد از این دوره و قبولی در امتحان می‌توانند وارد دانشگاه شوند و در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند.
در سال 2011 بیش از 3500 موسسه آموزشی در بلاروس تأسیس شد که به صورت حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند.
در کشور بلاروس در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت و مهندسی اقدام می‌شود و افراد باید با گذراندن یک دوره یکساله وارد دانشگاه شوند. زبان تحصیل در این دانشگاه‌ها هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی است. البته در نظر داشته باشید گروهی از افراد هستند که تمایل دارند به زبان انگلیسی دوره‌های آموزشی خود را طی نمایند اما به این نکته توجه نمایید افرادی که به زبان روسی ادامه تحصیل می‌دهند جایگاه بهتری را در خود کشور و یا حتی کشورهای دیگر دارند اکثر رشته‌های مهندسی و مدیریت در کشور بلاروس به زبان انگلیسی می‌باشد و مابقی مقاطع را به زبان روسی طی می‌نمایند. البته نظر ما این است برای اینک در مقطع فوق لیسانس یا دکترا با مشکل زبان روبرو نشوید مقاطع تحصیلی خود را به زبان روسی طی نمایید. از دیگر علت‌هایی که مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) به شما توصیه می‌نماید که به زبان روسی بخوانید این است که شما بتوانید در کشور به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید. در هر کشوری برای اینکه بتوانید به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید باید بتوانید به زبان آن کشور صحبت نمایید.
تحصیل رشته پزشکی در کشور بلاروس می‌تواند جزء بهترین گزینه‌هایی باشد برای افرادی که قصد تحصیل در این رشته را در کشور دیگری دارند زیرا هزینه تحصیل کمتر و به صرفه‌تر می‌باشد و یکی از علت‌های مهم افراد برای خواندن پزشکی در کشور بلاروس، وجود دانشگاه‌های برتر و مطرح می‌باشد و همینطور این دانشگاه‌ها از تکنولوژی بالایی در کلیه رشته‌ها برخوردار می‌باشند.
انتخاب افراد در رشته‌های پزشکی به ترتیب اولویت: دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی می‌باشد. که طول دوره تحصیل در پزشکی 6 سال و دندانپزشکی 5 سال می‌باشد.
هزینه‌های زندگی در کشور بلاروس:
هزینه‌های زندگی ماهیانه حدود 300 دلار می‌باشد.
مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه:
ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی (در صورت گذراندن) به همراه ریز نمرات، پاسپورت، گواهی پزشکی، گواهی آزمایش HIV و هپاتیت.
دانشجویان می‌توانند برای زندگی در کشور بلاروس جهت اخذ خوابگاه اقدام نمایند.