(تحصیل در بلاروس،تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در روسیه، مهاجرت تحصیلی به بلاروس، اخذ ویزای تحصیلی در کشور بلاروس، اخذ ویزای پزشکی در کشور بلاروس، اخذ اقامت کشور بلاروس)
همانطور که می‌دانید افراد بسیار زیادی وجود دارند که قصد ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند. ادامه تحصیل در بلاروس انتخاب بسیاری از افرادی است که می‌خواهند با مدرک دیپلم وارد کشور بلاروس شوند و ادامه تحصیل دهند.
اما بهتر است بدانید افراد بسیار زیادی وجود دارند که به علت عدم اطلاعات کافی مسیر زندگی خود را ناخواسته اشتباه انتخاب می‌نمایند و آینده خود و یا حتی فرزندان خود را به خطر می‌اندازند.مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) شما را در زمینه  ادامه تحصیل در بلاروس راهنمایی و مسیر درست را به شما نشان خواهد داد.
کشور بلاروس دارای یک سیستم پیشرفته از آموزش و پرورش می‌باشد. استاندارد سواد در میان جمعیت بزرگسال 99.8٪ است. به طور کلی بهتر است بدانید میزان تحصیلات این افراد باعث شده است که بتوانند از درصد بسیار بالایی برخوردار باشند.
کشور بلاروس از می 2015 جزو فرآیند بولونیا محسوب می‌شود و این امر باعث پیشرفت کشور بلاروس در زمینه تحصیلی شده است.
باید توجه داشته باشید کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور بلاروس را دارند باید یک دوره پاتفک را در کشور طی نمایند و بعد از این دوره و قبولی در امتحان می‌توانند وارد دانشگاه شوند و در رشته مورد نظر خود مشغول به تحصیل شوند.
در سال 2011 بیش از 3500 موسسه آموزشی در بلاروس تأسیس شد که به صورت حرفه‌ای مشغول فعالیت هستند.
در کشور بلاروس در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی، مدیریت و مهندسی اقدام می‌شود و افراد باید با گذراندن یک دوره یکساله وارد دانشگاه شوند. زبان تحصیل در این دانشگاه‌ها هم به زبان روسی و هم به زبان انگلیسی است. البته در نظر داشته باشید گروهی از افراد هستند که تمایل دارند به زبان انگلیسی دوره‌های آموزشی خود را طی نمایند اما به این نکته توجه نمایید افرادی که به زبان روسی ادامه تحصیل می‌دهند جایگاه بهتری را در خود کشور و یا حتی کشورهای دیگر دارند اکثر رشته‌های مهندسی و مدیریت در کشور بلاروس به زبان انگلیسی می‌باشد و مابقی مقاطع را به زبان روسی طی می‌نمایند. البته نظر ما این است برای اینک در مقطع فوق لیسانس یا دکترا با مشکل زبان روبرو نشوید مقاطع تحصیلی خود را به زبان روسی طی نمایید. از دیگر علت‌هایی که مؤسسه اندیشه یاران جوان (روسیران) به شما توصیه می‌نماید که به زبان روسی بخوانید این است که شما بتوانید در کشور به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید. در هر کشوری برای اینکه بتوانید به راحتی کار مورد نظر خود را پیدا کنید باید بتوانید به زبان آن کشور صحبت نمایید.
تحصیل رشته پزشکی در کشور بلاروس می‌تواند جزء بهترین گزینه‌هایی باشد برای افرادی که قصد تحصیل در این رشته را در کشور دیگری دارند زیرا هزینه تحصیل کمتر و به صرفه‌تر می‌باشد و یکی از علت‌های مهم افراد برای خواندن پزشکی در کشور بلاروس، وجود دانشگاه‌های برتر و مطرح می‌باشد و همینطور این دانشگاه‌ها از تکنولوژی بالایی در کلیه رشته‌ها برخوردار می‌باشند.
انتخاب افراد در رشته‌های پزشکی به ترتیب اولویت: دندانپزشکی، پزشکی و داروسازی می‌باشد. که طول دوره تحصیل در پزشکی 6 سال و دندانپزشکی 5 سال می‌باشد.
هزینه‌های زندگی در کشور بلاروس:
هزینه‌های زندگی ماهیانه حدود 300 دلار می‌باشد.
مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه:
ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی (در صورت گذراندن) به همراه ریز نمرات، پاسپورت، گواهی پزشکی، گواهی آزمایش HIV و هپاتیت.
دانشجویان می‌توانند برای زندگی در کشور بلاروس جهت اخذ خوابگاه اقدام نمایند.

اخبار و تازه ها

فرصتی استثنایی برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در روسیه

برای اولین بار در ایران برگزاری رسمی دوره مشترک پادفکت ( پزشکی ، فنی و مهندسی و علوم انسانی ) با کیفیت آموزشی بسیار عالی و اساتید مجرب دانشگاهی از طرف دانشگاه برتر ایران ( دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی ) و روسیه ( دانشگاه روسنو ) بر اساس قرارداد و تفاهم نامه آموزشی مشترک دو دانشگاه بصورت حضوری و با رعایت کامل نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

تحصیل در روسیه

متقاضیان و دانشجویان برای شرکت در دورهٔ پادفکت مشترک حضوری و برای انجام امور مربوط به ثبت نام و امور مربوط به روسیه با مؤسسه اندیشه یاران جوان ( روسیران ) تماس بفرمایند.
طول دوره ۲ نیمسال ( نیمسال اول در ایران و نیمسال دوم در روسیه )

اطلاعیه وزارت بهداشت ایران اعلام مراکز مورد تأیید برگزاری آزمون زبان روسی A2

از سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱، داوطلبان تحصیل با هزینه شخصی در دانشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت در خارج از کشور، برای برخورداری از هرگونه خدمات و تسهیلات قابل ارائه توسط وزارت بهداشت و علوم ایران طبق ضوابط و مقررات مربوطه، باید در هنگام ارائه درخواست برای بهره‌مندی از خدمات مذکور، علاوه برمستندات اعلام شده در آئین نامه‌های مربوطه، مدرکی که نشان‌ دهنده تسلط لازم آنها به زبان خارجی کشور محل تحصیل می‌باشد را نیز ارائه نمایند. اخذ مدرک زبان روسی A2 قبل از شروع تحصیل در کورس اصلی الزامی است.
برای کشورهای روسی زبان، مدرک قبولی حداقل سطح (TBU:basic level)A2 زبان روسی بر اساس آزمون TORFL لازم می‌باشد.
در این راستا به اطلاع می‌رساند مؤسسات مورد تأیید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران جهت برگزاری آزمون زبان روسی A2 بدین شرح می‌باشد:
- دانشگاه الزهرا (س)
- کانون زبان ایران
بدیهی است بر اساس بررسی‌های آتی وزارت بهداشت و علوم ایران، سایر مراکز و مؤسسات مورد تأیید به لیست مراکز مذکور اضافه و اطلاع رسانی خواهد شد.

تحصیل در روسیه

گفتگوی خبرگزاری ایرنا با سفیر کشورمان در مسکو در خصوص باز شدن مرزها

گفتگوی خبرگزاری ایرنا با سفیر کشورمان در مسکو در خصوص باز شدن مرزهای روسیه برای ورود دانشجویان ایرانی به این کشور

https://irna.ir/news/84452296/

جلسه رایزنی علمی با حضور نمایندگان مؤسسات مجاز و رسمی اعزام دانشجو به روسیه با پیگیری و همت رایزنی محترم علمی جمهوری اسلامی ایران در روسیه ، جناب آقای دکتر نجفی و آقای حیدری در سفارت ایران  در مسکو در تاریخ ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۰ برگزار گردید و در این جلسه موضوع پادفک و مدرک زبان روسی A2 مطرح شد و مورد تبادل نظر و بررسی قرار گرفت و به زودی از طرف وزارتین علوم و بهداشت ایران مراکز رسمی جهت آزمون و دریافت مدرک A2 اعلام خواهد شد و همچنین در جلسه مسائل مربوط به پذیرش دانشجویان از طرف دانشگاههای مورد تأیید روسیه و مشکلات و مسائل مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این جلسه مدیر عامل مؤسسه اندیشه یاران جوان آقای دکتر صادق الهی بصورت آنلاین و مجازی و نماینده مؤسسه دکتر احمدرضا الهی و سایر نمایندگان مؤسسات مجاز بصورت حضوری شرکت و پیشنهادات خود را جهت بهبود مسائل دانشگاهی و دانشجویی اعلام نمودند. در انتهای جلسه قرار شد که این جلسات با نمایندگان مؤسسات مجاز بصورت ماهیانه و مستمر در محل سفارت ایران در روسیه با نظارت و حمایت رایزنی علمی انجام شود

تحصیل در روسیه

اولین جلسه رایزنی علمی با نمایندگان مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم در سال 1400

اولین جلسه رایزنی علمی با نمایندگان مؤسسات اعزام دانشجو دارای مجوز از وزارت علوم در سال ۱۴۰۰ روز دوشنبه ۲۳ فروردین برگزار شد. با توجه به نقش نظارتی رایزنی علمی بر فعالیت این مؤسسات ، مسائل پیش رو مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و رایزنی آمادگی خود را برای ارتباط و برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان مؤسسات مجاز را اعلام کرد

تحصیل در روسیه

لیست جدید دانشگاه های فدراسیون روسیه مورد تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران ، جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

تحصیل در روسیه

 

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

رای صادره در دویست و چهل و نهمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش اموختگان خارج از کشور مورخ ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ در خصوص بازنگری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی جهت ورودی های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۲

دانلود لیست

 

 

نخستین محموله واکسن کرونا از روسیه به ایران ارسال شد

با پیگیری های سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه اولین محموله واکسن اسپوتنیک V صبح امروز (پنجشنبه 16 بهمن 1399) به میزان 20 هزار دوز از مسکو به تهران ارسال گردید.

تحصیل در روسیه

 

دانستنی روز درباره تحصیل در روسیه

تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه و زمان آن

همانطور که گفته شد، اقدام برای انجام پروسه تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه مستلزم داشتن یک زمان بندی مشخص می باشد و بخشی از این زمان بندی با سیستم زمان بندی دانشگاه ها مرتبط است به طوری که دانشجویان می توانند برای پذیرش ترم سپتامبر از اول ژانویه تا اول ماه جولای اقدام نمایند و در بعضی موارد می توانند برای ورود در ماه نوامبر تا اول شهریور ماه نیز متقاضی شوند. بنابراین نیاز است متقاضیان تمامی مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی خود را تا تاریخ های ذکر شده آماده سازند

 

تحصیل در روسیه

 آیا تحصیل رایگان در روسیه امکان پذیر است؟

دانشگاه های روسیه رایگان نیستند و دانشجویان ملزم به پرداخت شهریه هستند. البته دانشجویان ممتاز می توانند از طریق بورسیه تحصیلی همه یا بخشی از هزینه ها را تامین کنند

 

تحصیل در روسیه

حداقل معدل برای تحصیل در روسیه

حداقل معدل برای تحصیل در روسیه با توجه به دانشگاهی که انتخاب می کنید متفاوت است. مثلا برای دانشگاه های مهندسی سطح بالا در روسیه باید حداقل معدل 16 داشته باشید

تحصیل در روسیه